Легендата в щангите Нораир Нурикян: Момчетата бяха страхотни!

"Момчетата ни бяха страхотни в София. Доволен съм от това, което видях, и мисля, че вървят в правилната посока. Дано продължават в същия дух." Това сподели пред "България Днес" легендата в родните щанги и двукратен олимпийски шампион Нораир Нурикян.

Националният ни тим стана първи в официалното класиране по точки, а по брой медали остана втори след Армения. Нашите момчета спечелиха 4 европейски титли - Ангел Русев (до 55 кг), Габриел Маринов (61), Божидар Андреев (73) и Карлос Насар (89). Със сребърни медали в двубоя са Иван Димов (61) и Христо Христов (109), а Джан Зарков спечели бронз в категория до 55 кг.

Българската звезда на световните щанги Карлос Насар стана безапелационно №1 на турнира. 19-годишният суперталант спечели с разлика класацията по системата "Роби" сред всички участници на Евро 2024. Насар събра 958.6679 точки от възможни 1000. Това го прави единствения от всички 312 тежкоатлети при мъжете и жените, записали резултат, минал границата от 900 точки и доближаващ се към максимума.

Българските щанги: Между ад и рай, но никога скучно

Нораир Нурикян с интервю на 75-ия си юбилей: Започнах с баскетбол, но станах щангист