КОШМАР! Зверска катастрофа на Джирото, колоездачи са в кръв и лежат на пътното платно
Зверско масово меле окървави днешния етап от Джиро Д'Италия, което е по маршрута Бургас - Велико Търново.
На 20 километра преди финала десетки колоездачи се сблъскаха и се разхвърчаха хора и велосипеди. Част от състезателите бяха окървавени, други лежаха на пътното платно и под мантинелата и не можеха да станат.
Кадрите на кръв по състезатели шокираха целия свят.
Тежкият инцидент стана стана на входа на село Миндя при скорост на групата над 70 километра в час. Колоездачите влязоха много бързо в завой и един от тях падна, при което се удари тежко в мантинелата. Последваха го още десетина състезатели, като поне няколко от тях се удариха силно в предпазната мантинела. След като основната група отмина се видяха щетите. Цялото лице на един велосипедист беше в кръв, друг се държеше за ключицата. Пристигнаха линейки. На носилка беше качен един състезател, по-късно се получи информация за още двама тежко пострадали.
След кратка пауза състезанието беше подновено.