Реклама
https://www.bgdnes.bg/sport/article/22976074 www.bgdnes.bg

Александър Василев след първата титла при мъжете: Целя се в Tоп 500 до края на годината

"Първата титла при мъжете за мен означава една крачка по-близо да целите, които съм си поставил."

Това заяви младата звезда на българския тенис Александър Василев, който спечели дебютната си титла на сингъл в турнир за мъже. 19-годишният национал на България победи на финала в Куршумлийска баня Денис Клок (Русия) 6:2, 4:6, 6:2. Победата ще изкачи Александър за първи път в топ 700 на световната ранглиста.

Реклама

"Изключително съм щастлив да спечеля титлата в Куршумлийска баня. Това ми дава голяма мотивация да продължавам, да искам повече от себе си, да се подобрявам във всеки един аспект на играта", каза Василев.

"Стигнах и до финал на двойки. При двойките има повече волета, което помага за движението към мрежата и играта на сингъл", анализира той.

Една от целите ми беше като за начало да спечеля "Фючърс" - тя вече е постигната. Сега се боря за турнири от по-висок ранг и да се изкачвам в световната ранглиста. Целта ми до края на годината е да вляза в топ 500", заяви още Василев.

Четете още

Първи трофей за Александър Василев в професионалния тенис!

Първи трофей за Александър Василев в професионалния тенис!

Григор Димитров изпадна от топ 90 на световната ранглиста за първи път от 14 г.

Григор Димитров изпадна от топ 90 на световната ранглиста за първи път от 14 г.

Капитанът ни за Купа "Дейвис" оптимист при 0:2 от Белгия

Капитанът ни за Купа "Дейвис" оптимист при 0:2 от Белгия

Тенис националите днес излизат в историческо участие за Купа "Дейвис"

Тенис националите днес излизат в историческо участие за Купа "Дейвис"

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама