Григор Димитров призна: Искам да прекарвам повече време в България
Най-добрият български тенисист Григор Димитров призна, че една от големите му цели е да прекарва повече време в България и да бъде по-близо до родните фенове.
На 12 юни в София Гришо ще излезе на корта срещу гръцката звезда Стефанос Циципас в рамките на втората тенис гала в столицата. След като миналата година негов съперник бе Новак Джокович, сега българинът ще премери сили с друг бивш №3 в световната ранглиста.
„Предложих му. Разговорът сякаш беше на шега – да направим нещо в България или Гърция. Така накрая се организирахме", разказа Димитров за идеята зад събитието.
Тенисистът призна, че натоварената му програма през годините рядко му е позволявала да се прибира у дома.
„Има нещо, което винаги съм искал и не съм могъл да направя. Искам да се прибирам по-често в България. Усещам, че хората не ме приемат като един от тях, което е нормално, защото цял живот живея и играя навън. Това е една от целите ми - да прекарвам повече време в България", сподели той за предаването "120 минути" по Би Ти Ви.
Гришо подчерта, че не иска наследството му да се измерва единствено с постиженията на корта.
„Не искам да бъда запомнен само с тениса. Казвам го от малък, не защото съм близо до края. Има и други неща в този живот", категоричен е Димитров.
Той призна още, че честите контузии са му дали възможност да се спре за момент и да направи равносметка на извървения път.
„Покрай контузиите имах време да се спра и да погледна какво съм извървял до момента. Лично аз се уплаших. В момента съм на интересно място в кариерата и живота си. Не ме е срам, защото знам, че имам още какво да дам и ако издържа психически, се надявам на хубав край", каза българинът.
Според него най-голямото предизвикателство винаги е било битката със самия себе си.
„Най-големият ми съперник в момента е Григор Димитров. Най-интересният ми мач винаги е бил този със самия мен", добави Димитров.
Любимата му настилка също остава непроменена.
„Тревата винаги ме е харесвала. Тенисът винаги е бил светът ми и мой приоритет. Не съжалявам за нищо, което ме е изградило като човека, който съм днес", завърши звездата ни.