Реклама
https://www.bgdnes.bg/sport/article/5338944 www.bgdnes.bg

Шампионската лига се разпада

Краят на най-комерсиалния клубен турнир по футбол - Шампионската лига, е близо. Някои от най-богатите и влиятелни клубове в Европа готвят преврат, като създадат свой собствен шампионат. Идеята е в него всяка година да попадат само най-реномираните отбори и да не бъдат допускани случайно промъкнали се тимове или бедняци от Източна Европа.

ВНИМАНИЕ, ЧИТАТЕЛИ! Целия текст, снимки, още факти и интересни детайли ще публикуваме УТРЕ в хартиеното издание на "България Днес"!


Новият най-могъщ турнир ще носи името Европейска Суперлига по футбол. Английският таблоид "Сън" сензационно разкри за тайна среща между петте най-големи клуба на Острова и американския милиардер Стивън Рос, който ще оглави проекта. Вече са положени основите за изграждането на алтернативата на Шампионската лига.
На секретната сбирка са присъствали Ед Уудуърд от "Манчестър Юнайтед", Брус Бък от "Челси", Айвън Газидис от "Арсенал", Феран Сориано от "Манчестър Сити" и Йън Еър от "Ливърпул". Всички те пристигнали на разговори в хотел в Лондон, като идеята на Рос е американците да администрират лигата, която би имала сериозен успех и отвъд океана.
Очакванията са новата идея да бъде осъществена в близко бъдеще. Рос е собственик на американския клуб "Маями Долфинс" и състоянието му се оценява на около 3 милиарда паунда. Клубът му участва в лятната надпревара, известна като ДЧемпиънс КъпУ, когато европейските топотбори обикалят света и играят неофициални мачове с цел огромни приходи.
Подобни тайни срещи относно Суперлигата ще се състоят и в други държави от Стария континент. Плановете са да бъдат поканени и грандове като "Барселона", "Реал" (М), "Байерн" (М), "Ювентус", ПСЖ и др.
Евентуалното преформатиране на европейските клубни турнири е планирано да се случи от 2018 година. Припомняме, че Шампионската лига съществува от 1992 година.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама