Реклама
https://www.bgdnes.bg/sport/article/5416088 www.bgdnes.bg

ЦСКА праща Хубчев на "Герена"

ЦСКА подари билет на Петър Хубчев за "Герена". "Червените" направиха за смях водения от четвъртия в света "Берое" и подписаха уволнението на треньора. Уж аматьорите победиха с 2:0 старозагорци и дори могат да съжаляват, че не разгромиха съперника. Вчера "Берое" официално освободи Хубчев, който 99% ще е новият треньор на "Левски". Още преди две седмици "България Днес" написа, че бившият защитник на "сините" почти сигурно ще поеме отбора от новия сезон и това е на път да стане съвсем скоро. В близките дни се очаква Хубчев да подпише договора си с "Левски", който ще влезе в сила от лятото. 


"Хубчев повече няма да води отбора на "Берое" - заяви на пресконференция изпълнителният директор на клуба Илко Русев. - Правим всичко възможно до два дни да имаме нов наставник. Признаваме, че към момента не сме готови и не можем да кажем кой ще е новият треньор."
"Всичко беше изключително коректно от страна на Хубчев, а и от наша, при раздялата добави друг от началниците на Диян Димитров. - Като фен мога да кажа, че Петър Хубчев е най-добрият треньор в историята на отбора."
Договорът на треньора с "Берое" изтичаше след края на сезона. Според запознати голяма част от футболистите в тима са били против оставането на Хубчев, което си пролича и в играта в последните мачове. Според информация на "България Днес" фаворит за негов наследник е Красимир Балъков, който в момента е без работа. Сред вариантите за поста бе и легендата на ЦСКА и "Берое" Стойчо Младенов, но кандидатурата му отпадна. "Не преговарям с ръководството на "Берое" - каза Стойчо. - Присъствах като обикновен зрител на полуфинала за купата с ЦСКА. Бих помолил всички да не спекулират с името ми."
В ЦСКА настроението е повече от празнично след победата в Стара Загора. "Червените" могат да станат първия тим от "В" група в историята, който достига до финал за Купата на България. Реваншът на "Армията" е на 20 април от 20 часа. Феновете на "червените" отсега се стягат да препълнят капацитета на стадиона и на трибуните се очакват над 15 000 души. "Армейците" направиха невиждано шоу в Стара Загора и близо 4-те хиляди души дадоха уникална подкрепа на отбора. В знак на благодарност ръководството на "червените" реши да пусне билети на цена само от един лев за реванша в София. "Вие преподадохте един урок, вие показахте нагледно как се обича и брани честта на любимия тим - пише ЦСКА на феновете. - Вие сте мечта за всеки един отбор, а ние като клуб се чувстваме изключително привилегировани, че имаме вашата подкрепа, защото, когато вие сте на трибуните, момчетата на терена се чувстват уверени и силни. В знак на благодарност и признателност ръководителите на ЦСКА взеха решение всички билети за втория полуфинал срещу "Берое" да бъдат със символична цена от 1 лв. Нека напълним "Армията" и заедно да извървим своя път."
Треньорът на ЦСКА Христо Янев също не скри възхищението си от публиката. "Виждали ли сте такова нещо, такава публика? - попита Янев. - Заради всичко това ЦСКА трябва да е в "А" група. Този клуб е дал много на българския футбол."

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама