Треньорът на "Реал" Зидан: Страдахме за финала!

"Страдахме, но успяхме." Това заяви треньорът на "Реал" (Мадрид) Зинедин Зидан след като неговият отбор се класира за финал в Шампионската лига.
"Белите" пречупиха "Манчестър Сити" с 1:0. Това се оказа единственият гол в двата полуфинални мача.
"Двубоят беше тежък, но постигнахме целта си - коментира Зидан. - Публиката ни помогна много. Феновете бяха с нас през цялото време. Играчите ми заслужават този успех. Не се радвам само за себе си, а за целия отбор. Това е една обща победа. Макар да сме на финал, все още не сме направили нищо. Знаем, че мачът срещу "Атлетико" (Мадрид) на 28 май ще бъде изключително труден. В тази среща няма фаворит."
Големият герой за "Реал" сега се казва Гарет Бейл. След негов удар топката влезе в мрежата зад Джо Харт. Попадението дойде след рикошет в крака на защитник и официално беше записано като автогол.
"Не е важно дали аз съм вкарал, или е автогол - коментира Бейл. - Важното е, че имаме шанс да спечелим Шампионската лига. Усещах, че можем да отбележим още голове и да убием интригата по-рано. Не успяхме, но крайната цел е изпълнена. Дойдох в "Реал", за да спечеля най-ценното клубно отличие. Веднъж вече го направих, но искам да вдигна купата отново. Чувствам, че вече съм по-зрял. Напреднах с испанския и се разбирам отлично със съотборниците. Наслаждавам се на играта си."
Футболистите на Реал Мадрид имаха и специални гости в съблекалнята. Кралят на Испания Фелипе и принцеса София поздравиха играчите. Те се снимаха с футболистите и с президента на клуб Флорентино Перес.