Ел Маестро хвърля 17-годишен срещу "Адмира"

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро хвърля 17-годишен срещу австрийците от "Адмира Вакер"! Юношата на "червените" Валентин Антов почти сигурно ще е титуляр в днешния мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Той бе оставен резерва в първия кръг на първенството срещу "Локо" (Пд), но днес ще трябва да запълва дупките в състава на "червените".
Двубоят с "Адмира" е от 20 часа на стадион "Българска армия". Ел Маестро няма да може да разчита на цели четирима основни футболисти срещу австрийците - наказаните Николай Бодуров, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес и контузения Рафаел Енрике.
На вратата на "червените" отново ще застане Витаутас Черниаускас. В центъра на защитата капитанът Николай Бодуров най-вероятно ще бъде заменен от новото попълнение Борис Секулич, който досега бе използван като краен бранител. На негово място ще застане друг от дошлите през лятото - Стивън Перейра. В другия край на защитата ще действа бразилецът Джеферсон, а в центъра партньор на Секулич ще бъде Божидар Чорбаджийски.
Като дефанзивни халфове се очаква да започнат като титуляри 17-годишният Антов и португалецът Рубен Пинто. Абонирани за титулярно място в атака са дясното крило Кирил Десподов и новият таран Мауридес. Зад него има голяма вероятност да се заложи на друг от новите - Жанио Бикел. Отляво на атаката Ел Маестро вероятно ще гласува доверие на включилия се изключително силно срещу "Локо" (Пд) Едвин Джеси. Другата опция за тази позиция е дошлият през лятото Жоржиньо, който също игра добре и отбеляза гол срещу "Локомотив".
Големите надежди на ЦСКА са свързани със заместника на бразилеца Фернандо Каранга - неговият сънародник Мауридес. Таранът е леко изостанал в подготовката, но остави отлични впечатления при победата над "Локо". Още в първия си мач нападателят вкара красив гол с глава и показа, че може успешно да замени Каранга. Нападателят е известен в родината си с прякора Животното, както е известен и един от тарторите на "червената" агитка Росен Петров. Самият Мауридес е въодушевен от първите си седмици в ЦСКА и е силно впечатлен от публиката на "армейците".
"Обещавам да вкарам много голове за ЦСКА - каза Мауридес преди мача с "Адмира" пред "Диема". - Ако трябва да пролея кръвта си за отбора, ще го направя. Само като заговоря за феновете на ЦСКА, и настръхвам. Не бях играл никога пред толкова екзалтирана публика и за мен е удоволствие. Единственото, което искам, е да ги радвам. Страхотни са и се надявам винаги да ни подкрепят така, както го направиха срещу "Локомотив" (Пловдив)."
Билетите за днешния мач срещу "Адмира" вече са на привършване. Общо около 12 000 фенове ще могат да гледат мача на "Армията". За феновете ще са отворени секторите "А" и "В", както и част от "Г", където има седалки. От УЕФА забраняват правостоящи и хора между редовете на европейските мачове. ЦСКА ще има сериозна подкрепа и на реванша с "Адмира Вакер" във Виена. "Червените" организират екскурзия с автобуси, като към момента интересът е доста сериозен. Цените са 165 и 250 лева в зависимост от това дали екскурзията ще е с нощувка. От ръководството на "Адмира" са обещали, че всички фенове на "червените" ще бъдат допуснати до стадиона. Те ще бъдат настанени в централната трибуна, тъй като гостуващият сектор е с капацитет от едва 426 места и едва ли ще може да побере всички желаещи. Цената на билета за реванша е 20 евро.