Футболът се завръща на 15 май

Футболът в България се завръща! Отборите получиха разрешение да подновят тренировки от 15 май. Това стана възможно, след като Министерството на младежта и спорта получи одобрение от Министерството на здравеопазването на план за организиране и провеждане на подготовка, изготвен от БФС и ММС.
От 15 май професионалните отбори в страната могат да стартират колективни тренировки по групи при спазването на строги противоепидемични мерки. Всички футболисти ще бъдат подложени на PCR тестове за коронавирус три дни преди старта на подготовката.
На 13 май на работна среща между министъра на младежта и спорта Красен Кралев и министъра на здравеопазването Кирил Ананиев ще бъде решено кога да бъдат подновени двубоите от Първа и Втора лига. Възможните дати са две - 5 и 12 юни.