Реклама
https://www.bgdnes.bg/sport/article/8572452 www.bgdnes.bg

Испания събира елитни тенисисти

Испанската тенис федерация ще организира четири турнира през юли, в които се очакват елитни тенисисти от Топ 100 при мъжете. Всяка една от надпреварите ще бъде с награден фонд от 125 000 евро.

В момента турнирите от професионалните турове при двата пола са забранени до 13 юли. Очаква се датата да бъде удължена.

Реклама

Според вестник „Марка“ първото състезание в Испания ще се проведе на 10 юли. Срещите ще се играят през уикенда. Два от четирите турнира ще бъдат отборни. Мачовете ще се провеждат в Леида, Мадрид, Вилена и Севиля.

Още не са ясни имената на участниците, които се очаква да бъдат поканени. Григор Димитров е тренирал като юноша в Испания, а освен това е гостувал за подготовка при Рафаел Надал. Той е от играчите, които биха могли да се включат.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама