Гонят вълци с гласа на Скарлет Йохансон

Диалози от филм на Скарлет Йохансон са сред аудиозаписите, използвани за прогонване на вълци, причиняващи проблеми на фермите в Америка, пише NME.
Дроновe са възпроизвеждали музика на AC/DC, както и аудио от филмови сцени с насилие в опит на Министерството на земеделието на САЩ да изплаши вълци, които са плячкосвали добитък в Орегон и Калифорния.
Един от записите е на известната бойна сцена на Йохансон с Адам Драйвър от драмата " Брачна история", предава "Фокус". Филмът от 2019 г. изигра ролите на двойка, чийто развод ги довежда до краен предел, докато се борят за попечителство над сина си. Филмът е номиниран за шест Оскара, като колежката Лора Дърн печели наградата за най-добра поддържаща актриса за изпълнението си на адвоката на героя на Йохансон.
Според статията, дроновете са намалили драстично броя на нападенията на вълци, като броят на кравите, убити от вълци, е спаднал от 11 за период от 20 дни до две през следващите 85 дни в Южен Орегон.