Иран с предупреждение: Всяка атака срещу Бейрут ще доведе до пълномащабна война
Иранският външен министър Абас Арагчи отправи предупреждение в сряда, че всяка атака срещу ливанската столица Бейрут ще доведе до „пълномащабно подновяване" на войната в Близкия изток. Това изявление дойде на фона на продължаващата израелската кампания срещу групировката „Хизбула", предаде Би Ти ВИ.
Според агенция Тасним, Арагчи е заявил пред ливанската телевизия „Ал Маядийн", че атаката ще има тежки последствия. Той добави, че иранските въоръжени сили са готови да нанесат удар върху Израел в случай на атака срещу Бейрут, пише БТА.
По думите му комуникацията със САЩ продължава, но в преговорите за спиране на войната в Близкия изток липсва напредък. Той посочи, че посланията са били разменени относно необходимостта от спиране на агресията срещу Бейрут, но преговорният процес не е дал резултат.