Ериксен: Връщам се на терена!

Кристиан Ериксен вярва, че отново ще играе професионален футбол, и е разкрил пред своите съотборници от "Интер", че ще се върне в игра след четири или пет месеца.
Новината е на "Кориере дело спорт".
Ериксен получи сърдечен арест по време на мача на Дания - Финландия на Евро 2020. Лекарите спасиха живота му на терена, преди да го откарат в болница. Няколко дни по-късно 29-годишният футболист претърпя операция за имплантиране на сърдечен дефибрилатор, но няма да има право да играе отново в Серия А, ако устройството не бъде премахнато. Ериксен е признал пред съиграчите си, че извадил голям късмет в трудните моменти, когато целият свят се молеше за живота му.
"Кристиан ще следва програмата за възстановяване, предложена от датските лекари в Копенхаген, които ще координират и клиничното проследяване" - се казва в официално изявление на "Интер" от вчера. - Медицинският персонал на нашия клуб ще бъде информиран и осведомяван през целия процес. Сега Ериксен ще се върне в родината си за кратка почивка."