Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/10798709 www.bgdnes.bg

Стартира откриването на олимпиадата в Пекин (на живо)

Откриването на олимпийските игри в Пекин стартира. В момента официалните лица, начело с президента на Китай Си Дзинпин заеха местата си. Режисьор на шоуто е Жан Иму, който три пъти е номиниран за "Оскар". 

Заради студа и коронавируса церемонията ще продължи само 100 минути.

Началото бе дадено с невероятно светлинно шоу и фойерверки. Целият стадион бе обвит от мъгла. Последните секунди бяха изписани в небето. Откриването съвпада с началото на 24-те слънчеви цикъла.  

Реклама

В небето бяха изписани китайските символи Личун и английската дума пролет. Според организаторите това става за първи път в историята да има заря на китайски и английски.

От небето падна капка ледено синьо китайско мастило, превърна се в Жълтата река. При докосването на терена се превърна в леден куб.

Стартира и парадът на нациите. Българите вече са на стадиона, предвождани от Радослав Янков и Мария Здравкова. В парада състезателите бяха сведени до минимум, за да не се рискува здравето им. 

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама