Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/11004000 www.bgdnes.bg

Осъдиха ченге за подкуп

Ченге, взело подкуп, получи 3 г. условна присъда от Софийския градски съд (СГС).

Униформеният взел рушвет от 850 лв., за да не връчи призовка на нарушил Закона за движение по пътищата джигит.

Подкупният полицай видял, че има призовка за човек, намиращ се в неговия район. Свързал се с джигита по телефона и му казал, че трябва да му плати 850 лв. "глоба" и няма да получи призовката. Ченгето даже казало, че ще му съдейства да реши проблемите си във връзка със свидетелството за управление на МПС и точките от контролния талон към него, както и във връзка със снимките от камерата на КАТ, заснела нарушението.

Реклама

Градската прокуратура в столицата му повдигна обвинения за престъплението. Магистратите от СГС го осъдиха на 3 години условно, 2 бона глоба и да няма право да заема полицейска служба в МВР и длъжност на полицейски инспектор за срок от две години.

Присъдата на Софийския градски съд не е окончателна и може да бъде обжалвана и протестирана пред Софийския апелативен съд.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама