Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/11043268 www.bgdnes.bg

Ден 11 от войната в Украйна - бежанците вече са 1,5 милиона

Настъпи 11-ия ден от войната в Украйна, а броят на бежанците се очаква да достигне днес 1,5 милиона, предава БТА.

Киев продължава да търси помощ от Запада, включително налагане на допълнителни санкции и доставка на оръжие, предаде Ройтерс.

Реклама

Москва и Киев си размениха обвинения за проваленото прекратяване на огъня вчера, осуетило извеждането на цивилни от обсадените от руски сили южни украински градове Мариупол и Волноваха.

Украинците, които са успели да избягат досега от страната си, са в Полша, Румъния, Словакия, Молдова и на други места.

Украинските преговарящи съобщиха, че трети кръг от преговорите с Русия за прекратяване на огъня ще се проведе утре, но Москва не е така категорична за това.

В излъчено по телевизията обръщение снощи президентът на Украйна Володимир Зеленски призова сънародниците си в Донбас - районите, окупирани от руските сили, да се сражават. Трябва да излезем и да прогоним това зло от нашите градове, заяви украинският президент.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама