Съдят порноканибала, изял китаец (Най-сетне!)

Порноактьор канибал застана пред съда, за да отговаря за едно от най-злокобните престъпления в историята на Канада.
30-годишният Лука Маньота е обвинен, че е убил, разфасовал и изял приятеля си китаец миналата година. После части от тялото бяха изпратени в офиси на партии в Отава и в училища във Ванкувър. Зловещите пратки шокираха страната и вдигнаха на крак полицията за издирване на изверга.
Лука, който е транссексуален и участник в порнофилми, засне деянието си на видео, след което избяга в Европа. През юни 2012 г. бе засечен първо във Франция, после в Германия. Беглецът бе разпознат в интернет кафе в Берлин и арестуван от полицията. След това бе екстрадиран в родината си.
Делото се води в Монреал при огромен медиен интерес. Адвокатите на Маньота поискаха в началото то да се води при закрити врата, за да не оказва обществеността натиск над съдиите.