Любимка на Тръмп аплодира Ивайла Бакалова на "Мис България 2001" (РЕТРО КАДРИ)

*Красотата ще спаси света!
*Исках да се откажа два дни преди конкурса, споделя победителката
11 март 2001 г. Мис Америка 1999 Кимбърли Ан Преслър пристига в София като специален гост на церемонията по връчване на титлата Мис България. Американската хубавица е известна с близостта си с бъдещия президент на САЩ Доналд Тръмп. Той нарича Кимбърли своя любимка и я подкрепя в американския конкурс за красота. Чаровницата бързо печели симпатиите и на българската публика. Още с кацането си в столицата американката е посрещната с цветя, а зрителите в зала 1 на НДК я аплодират бурно.
"Кимбърли беше истинска принцеса - спомня си за нея Мис България 2001 Ивайла Бакалова. - Изключително елегантна и фина жена. За съжаление, нямахме възможност да се запознаем лично, а само я наблюдавахме на сцената."
Победителката в конкурса, Ивайла Бакалова, се връща 24 години назад, за да си припомни емоциите от онази вечер. Само седмица преди церемонията в медиите започват да се появяват статии, че тя е фаворит за титлата - нещо, което едва не я кара да поиска да се откаже от участие.
"Това, което се пишеше в жълтите медии, ме разтревожи - признава Бакалова. - Два дни преди събитието през сълзи казах на организаторите, че не искам да участвам. Обясниха ми, че не мога да се оттегля. Вече бях поела ангажимент, визитките ми бяха отпечатани. Мислех си, че написаното ще повлияе на журито. За щастие, това не се случи и спечелих титлата."
Само на 19 години, Ивайла вече е сбъднала една голяма мечта.
"Чувствах се горда със себе си - връща лентата победителката в Мис България 2001. - Семейството ми беше в залата. Най-силният момент за мен беше да видя радостта в очите на своите близки. Всяко момиче на тази възраст мечтаеше да бъде Мис България. Днес, когато съм майка, много добре разбирам какво велико чувство е децата ти да успеят."
Преди репетициите Слави Трифонов, който е водещ на церемонията, усеща притеснението на Бакалова. Дългия й казва думи, които миската помни и до днес: "Важни са не само думите, които казваш на хората, а цялостното послание, което им предаваш".
"С времето осъзнах колко истина има в това, което ми каза Слави - признава Ивайла. - Години по-късно успях да запазя честността, достойнството и добротата си. Красотата не е най-важното. Важно е как един човек те кара да се чувстваш, какво сърце носи. Гордея се, че съхраних своето сърце и душата си чисти."
Водещ на събитието е и големият актьор Георги Мамалев, изиграл незабравими роли в известните български филми "Оркестър без име" и много други.
"Със Слави Трифонов бяхме в трескава подготовка за конкурса - все пак не е лесно да си водещ - разкрива пред "България Днес" Мамалев. - Всичко мина прекрасно и се получи страхотна церемония. Ивайла Бакалова направи така, че да запомня успеха й повече от посещението на Кимбърли Ан Преслър. Но и американката е изключително красива жена. Предизвика фурор в залата още с появата си!"
Кимбърли Ан Преслър, продължава да бъде популярна в Щатите и ще получи покана от "България Днес" за интервю. Надяваме се Мис Америка 1999 да разкаже за спомените си от нашата родина и да предаде на президента Донлд Тръмп поздрави от почитателите му в България.