Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/2146265 www.bgdnes.bg

Настаниха в общинско жилище бащата инвалид, отглеждащ болното си дете с 35 лв. на месец

Инвалидът от село Узунджово, който отглеждаше болната си щерка с 35 лева на месец вече е настанен в общинско жилище, съобщи haskovo.net.

Вчера представителката на дирекция общинска собственост Златка Драгиева връчи на 39-годишния Вангел Христов и 10-годишната Елисавета ключовете от новия им дом. Той е в новите блокове за социално слаби на ул. „Г. Кирков" 82 в Хасково. Апартаментът от 43 квадрата, ново строителство, сменя порутената селска къщурка в Узунджово, чиито пропукани стени и хлътнал покрив дебнеха да се сринат върху бедното семейство.

Вангел вече ще живее в Хасково, дъщеричката му пък ще учи в града. Ключовото е „учи" защото това едва ли щеше да продължи след три години, когато детето завършва основното училище в село Узунджово.

Реклама

Таткото пък ще е близо до институциите и лечебни заведения в опит да се справи с болестите, които са го превърнали в инвалид 93 %. Елисавета пък има астма и инвалидност 40 %. 10-годишното момиченце се справя мъжки със ситуацията - помага на трудноподвижния си баща и е пълна отличничка.

„Не съм очаквал" пророни все още зашеметения мъж. Двамата с дъщеря му гледаха с ококорени очи малкото апартаментче. То е без всякакви мебели, абсолютно голо, но в техните очи бе като дворец. „Не съм очаквал" повтори мъжът.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама