Съдът върна на прокуратурата делото за незаконно подслушване срещу Цветанов

Софийски градски съд върна на прокуратурата т.нар. дело за незаконното подслушване срещу бившия министър на вътрешните работи Цветан Цветанов и трима бивши директори на специализираната дирекция „Оперативно-технически операции", предаде БНР.
Виж тук новите електронни издания в MediaMall - цени от 1,20 до 4,80 лева - вече и с SMS
Новината за връщането на обвинителния акт беше разпространена неофициално и коментар от прокуратурата и съда до този момент няма. Ясно е, че съдия Петър Гунчев е открил съществени процесуални нарушения и неясноти в обвиненията на подсъдимите.
Държавното обвинение може да протестира определението на СГС пред Апелативния.
Междувременно днес стана ясно, че в сряда прокуратурата е внесла в съда трети обвинителен акт срещу Цветан Цветанов за длъжностно присвояване. Според неофициална информация жребият го е пратил при съдия Десислав Любомиров, който го е насрочил за 26 март.