БАН търси извънземни

Българската академия на науките създава специална лаборатория, която ще се занимава с търсене на извънземен разум, научи "България Днес". Неин ръководител ще бъде проф. Лъчезар Филипов.
Революционното за академията въведение ще бъде обявено днес на уникална за България научна конференция под наслов "Извънземен разум". За нея в София пристигат най-големите умове, работещи в сферата на уфологията. Експертите ще обсъждат теми табу, като възможния скорошен контакт с други космически цивилизации и какво трябва да бъде поведението на човечеството при първата среща.
Конференцията се организира от Института за космически изследвания при БАН и събитие от подобен ранг ще се случи за първи път в България. За проявата пристигат д-р Роберто Пиноти, научен секретар на Италианската уфологична организация, д-р Емон Ансбро, директор на Кингсландската обсерватория в Ирландия, ръководителката на британските групи, занимаващи се с изследване на житните кръгове, Люси Прингал и д-р Ерлинг Странд, шеф на норвежки научен колектив за наблюдение на аномални светлини.
Д-р Пиноти ще говори за стотиците реални случаи на поява на НЛО над Европа. Той ще обобщи и анализите, направени на среща във Вашингтон, където учени, генерали и държавници от цял свят са обсъдили стратегия за поведение на човечеството при първия контакт с извънземни. Шефът на Кингсландската лаборатория д-р Ансбро ще разкаже за създаването на автоматизирана система за регистрация на НЛО - първия научно обоснован и реализиран пробив по тази тема. Люси Прингал, която е най-известният спец по житните кръгове, аномалните пиктограми, които се появяват в полетата на Англия, ще разкаже за последните подобни случаи. Норвежецът д-р Ерлинг Странд пък ще обърне внимание на систематично появяващите се в небето необясними спираловидни светлини.
Българските лектори ще са проф. Лъчезар Филипов, който ще изнесе доклад за извънземния разум и съвременната физика, и Филип Филипов, който ще обобщи вариантите за разгръщане на различни форми на съзнание и живот в Космоса.
"Това е уникална за страната ни конференция, защото на нас не ни стигаше смелостта да признаем, че в много от случаите на поява на чуждо тяло това е изкуствен обект с неземен произход", коментира Лъчезар Филипов. Бъдещият ръководител на секцията за търсене на извънземен разум смята, че България е много закъсняла с основаването на подобен институт.
"Във Франция лабораторията действа от 40 години. Там около 20-25% от съобщените странни явления се оказва, че не могат да бъдат обяснени със съвременната наука. По-фрапантните случаи се докладват директно на френския президент, който лично преценява дали да бъдат съобщени на пресата. В Италия научното търсене на извънземен разум датира от 1936 г. Институтът е създаден от Бенито Мусолини, след като над Венеция се появява огромно тяло с три летящи чинии около него. Тогава се е смятало, че става въпрос за тайно оръжие. Да не говорим за Русия и САЩ, където тези звена се ръководят на най-високо ниво", обобщава световната практика проф. Лъчезар Филипов.
Ебола и СПИН са изкуствени болести
"Ебола и СПИН са изкуствено създадени болести", категоричен е проф. Лъчезар Филипов. Ученият смята, че щамовете се освобождават, за да се регулира числеността на човечеството.
"Религията ни учеше, че сме черешката на тортата и други няма. Това обаче съвсем не е така. Ние сме в началото на нашата еволюция, докато извънземните са на много по-високо ниво. Ние очакваме, че те, като са по-напред, са агресивни. Това обаче категорично не е така. Те ни наблюдават и се опитват да помогнат на нашата цивилизация, крепяща се на агресия", обяснява проф. Филипов.
За агресивността на цивилизацията той дава пример с факта, че в миналото броят на хората се е редуцирал с мащабни войни. Днес това се прави отново на най-високо ниво, но с дейното участие на фармацевтични компании.
"Защо всички изкуствено създадени болести се появяват от Африка? Защото за тези, които ги правят, онези, които живеят там, не са смятани за хора. И разсъждават, че след като всекидневно хора умират от глад, не е такъв проблем, ако загинат няколко десетки хиляди от дадена болест", коментира проф. Филипов.