Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/4659381 www.bgdnes.bg

Вижте как търсят с парапланер метеорита край Сопот (Видео)

Парапланеристи запчнаха по обед подготовка за оглед на района около подбалкана, за да търсят отломки от метеорита, който падна в района на Сопот. Космическият обект бе забелязан от десетки жители в района. Предполага се, че метеоритът е паднал между Средна гора и Стара планина.

„Това, за което гледам като признаци са следи от падане на обект от небето, поражения по дървета или почва. Това ще е от полза за науката, защото това са обекти, които идват от космоса и рядко срещаме”, разказа пред TrafficNews.bg парапланеристът Николай Йотов.

Реклама

От Националния военен център коментираха, че не е засичан граждански или въздухоплавателен обект над града, което потвърждава информацията, че в района е паднала скала от космоса.

На кадрите от въздуха не се забелязват следи от космическия обект. Парапланерите обиколиха района около Сопот и Карлово, както и част от Стара планина.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама