Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/5250381 www.bgdnes.bg

Прибрали рецидивисти за кражба, те си изпели и за ало измама

Горнооряховски криминалисти задържаха двама опасни рецидивисти за взломна кражба. При разпитите те си признаха и за извършена телефонна измама на 79-годишен мъж на стойност 1 500 лв.

В сряда в полицейското управление бил получен сигнал от 44-годишен мъж от железничарския град за взлом, при който му задигнали моторен трион и 20 кг медна скрап от избено помещение. След проведени прецизни действия по разследването криминалистите бързо влезли в дирите на извършителите - 21-годишният Х. Г. -Русия и 23-годишния М. Л. и двамата от Г. Оряховица, известни на полицията и многократно осъждани за идентични престъпления.

Реклама

В четвъртък те са привлечени като обвиняеми и задържани за 72 часа. Установени и иззети са моторният трион и инструментите на апашите.

От допълнително проведени действия по разследването е изяснено, че двамата в съучастие със съгражданите си П. И. -Пацо и В. Н. и двамата на 19 г., Г. Б. /23 г./ и М. Н. -Кюнеца на 19 г. от Лясковец са съпричастни към извършена на 21 декември миналата година телефонна измама. Шестимата подвели старец от с.Калейца по схемата операция на близък, поразен от токов удар. По случая в полицейското управление в Троян е образувано досъдебно производство. Работата по документиране на цялостната дейност на групата за престъпления извършени против собствеността и телефонни измами на територията на областите Велико Търново, Русе, Ловеч и Варна продължава, уточниха от МВР.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама