Ще съдят началник на отдел в ДАНС
Специализираното звено „Антикорупция“ при Софийска градска прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу началника на отдел в дирекция „Финансова сигурност“ на ДАНС Мирослав М., съобщава "Здравей, България".
Той е обвинен, че е разгласил информация от 11 класифицирани документи, представляваща държавна тайна. Според прокуратурата от престъплението са настъпили особено тежки последици за сигурността на държавата.
Той е предоставил копия от документите на бивш доброволен сътрудник на Националната следствена служба и ДАНС – човек, който никога не е имал разрешение за достъп до класифицирана информация. Дори и след като ДАНС прекратила работата си с този сътрудник, Мирослав продължил да комуникира с него, да му възлага задачи и да му предоставя класифицирани документи.