Почитател на нацизма се оказа задържаният за убийството в Малорад
Като върл почитател на Хитлер и нацизма се изявява във фейсбук профила си 18-годишният Даниел Пламенов от врачанското с. Малорад. Той дори си е направил селфи, на което се вижда татуираната на врата му огромна свастика.
Наглият младеж, който след няколко дни ще навърши 19 години в следствения арест, бе задържан в края на миналата седмица за убийството на 87-годишна жена в селото. Той нахлул през нощта в дома на Цветана Иванова, разбивайки вратата с щанга. С металния лост регистрираният за многобройни кражби пребил бабата до смърт, след като тя се опитала да му попречи да претарашува къщата.
Даниел не успял да завърши средното си образование, останал безработен и успял да натрупа дебело досие в полицията за кражби и заплахи към възрастни хора още преди да навърши пълнолетие. От профила му личи, че освен към агресията, изпитва влечение към моторите, бързите коли и запоите.
Веднага след като бе задържан от полицията след смъртта на възрастната жена, агресивния младеж признал за убийството и разказал пред разследващите подробности от нахлуването си в дома й. Докато се гледаше мярката му за неотклонение пред врачанския окръжен съд отрече изобщо да е влизал в дома на баба Цветана и твърдеше, че за това време имал абили и бил на купон с приятели в другия край на Малорад.