Автобус и камион се блъснаха в Татарстан, 14 души са загинали (Видео)

Най-малко 14 души са загинали и 14 са ранени, някои тежко, при катастрофа между пътнически автобус и камион в Татарстан, съобщиха Франс прес и ТАСС, цитирани от БТА.
При сблъсъка автобусът, който пътувал от Самара за Ижевск, се преобърнал и се подпалил. В автобуса са пътували общо 28 души. Предполага се, че шофьорът на автобуса е изгубил управлението му при завой. Шофьорът на камиона "Камаз" не е пострадал. Премиерът на Татарстан Алексей Песочин е пристигнал на мястото на злополуката край град Заинск.
Пътищата в Русия са сред най-опасните в света главно поради лошото им състояние, алкохолизма на водачите и незачитането на правилника за движение. Миналата година близо 20 хиляди души са загинали при пътни злополуки в Русия.