Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/6332589 www.bgdnes.bg

Рекорд за първескиня: Майли ражда 18 далматинци

Кучката е в денонощен режим за кърмене на черно-белите кутрета

Лаещ петнист отбор от цели 18 кученца се пръква наведнъж от утробата на далматинка рекордьорка.

Близо 14 часа са нужни на 3-годишната Майли да роди кутретата, които са първото й кучило. Плодовитото чудо се случва в развъдник за далматинци в австралийския град Баларат. Изтощената, но изключително грижовна мама непрекъснато е в режим кърмене заради рекордния брой вечно гладни гърла, които стръвно се опитват да се докопат до майчиното мляко. В отглеждането на кутретата активно се включва и собственичката Сесилия, която в продължение на четири седмици дохранва кученцата с биберон на всеки четири часа, денем и нощем.

Черно-белите бебоци растат здрави и със силата на тропически циклон опустошават сградата на развъдника. Веселата компания придобива популярност едва когато собственичката ги води за първи ветеринарен преглед и ваксини на шест седмици. Тогава от ветеринарния център публикуват снимки в социалните мрежи, при което за броени часове над 2700 харесват публикацията, а десетки хора се обаждат на Сесилия и искат да си купят кученце. Само за няколко дена всички кутрета си намират стопани, които чакат 22 юли, за да си вземат новите петнисти приятели.

Това е вторият в света случай, когато в едно кучило далматинци се пръкват 18 бебета. Другият е отпреди 8 години в Англия. Обикновено кучетата от тази порода раждат между 8 и 10 мъничета.

Реклама
Реклама
Реклама