Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/9963096 www.bgdnes.bg

Убиха президента на Хаити Жовенел Моиз

Президентът на Хаити Жовенел Моиз беше убит от неизвестни лица, съобщи БТА, цитирайти световни агенции.

Февруари тази година държавният глава на Хаити разкри, че е избегнал опит за убийство и каза: "Благодаря на началника на охраната ми в двореца. Мечтата на тези хора е била да посегнат на живота ми. Слава богу, това не стана. "Планът бе осуетен".

Реклама

Президентът на Хаити Жовенел Моиз беше убит рано тази сутрин, когато група нападатели са нахлули в частната му резиденция. Ранена е първата дама на Хаити, тя е откарана в болница, поясни премиерът в оставка на Хаити Клод Жозеф.

Сред нападателите е имало и "чужди елементи", каза той и призова населението на страната да запази спокойствие.

Жозеф добави, че полицията и армията ще се погрижат за запазването на реда в страната.

Това не е първото нападение срещу Моиз, който стана президент през 2017 г. На 17 октомври 2018 г. по време на церемония по повод 212-ата годишнина от смъртта на основателя на държавата и национален герой Жан-Жак Десалин, срещу Моиз бе открита стрелба. Тогава той не пострада сериозно и беше отведен на безопасно място. Бяха ранени трима негови охранителни.                                                                                                                                                                                              

Реклама
Реклама