"Левски" взе късна победа над "Ботев" (Вр) с 2:0

"Левски" победи "Ботев" (Враца) с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов". Асен Чандъров откри резултата в 79-ата минута, а малко по-късно Кристиан Димитров удвои.

Двата тима си размениха по едно полувреме, като преди почивката гостите бяха по-активни с по-добрите положения за гол, но през втората част "сините" имаха пълно надмощие и стигнаха до успеха с късни попадения.

В началото на втората част Левски наложи натиск, но не успя да застраши сериозно вратата на Красимир Костов. В 65-ата минута Ивелин Попов се оказа на чиста позиция за стрелба, но ударът му нацели Рикардиньо и може би така нападателят спря гол на съотборника си.

Малко по-късно гол на "сините" бе отменен. Галчев центрира добре към Рикардиньо, който прати топката в мрежата, но се оказа, че бразилецът е изблъскал Антонио Георгиев преди удара и съдията отсъди нарушение.

В 79-ата минута в крайна сметка Левски откри резултата. Ивелин Попов намери Чандъров в наказателното поле и след като получи достатъчно време да си нагласи топката, полузащитникът откри със силен шут.

Две минути по-късно дойде второ попадение в полза на "сините". Кристиан Димитров се оказа на добра позиция и със силен шут прониза за втори път Костов.

Стартови състави:

"Левски": 1. Николай Михайлов (К), 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 20. Асен Чандъров, 11. Джавад Ел Джемили, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо;

"Ботев" (Вр): 34. Фредерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 37. Том Рапнуи, 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 17. Чавдар Ивайлов, 16. Красимир Тодоров, 14. Марко Мажуга, 28. Клери Сербер.

Наско Сираков: На есен ще правим втора кампания за НАП