"Лудогорец" клекна два пъти в Прищина

Десет минути преди края на мача срещу "Балкани" в Прищина, футболистите на "Лудогорец" се сетиха, че ваканцията е свършила и загубиха с 0:2 в първия си мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Кореница (45+1) беше точен за домакините през първото полувреме, а Зюба (55) удвои. Пред Доминик Янков се откри най-чистото голово положение за родния тим, но той стреля в гредата в последните минути.

"Орлите" стартираха участието си от първия квалификационен кръг на най-комерсиалния турнир на Стария континент с надеждата, че ще стигнат за трети път в историята си до груповата фаза на надпреварата. Преди това разградчани са постигали тази цел през 2014 и 2016 година. За съжаление, днес те бяха тотално надиграни от шампиона на Косово.

На 19-и юли "Лудогорец" ще има нелеката задача да заличи пасива си от два гола в домакинството си в Разград.