Доминацията продължава! "Лудогорец" унижи "Левски" и показа защо е хегемон

11-годишното чакане на "Левски" да победи "Лудогорец" насред Разград в мач от родния елит ще продължи!

12-кратните шампиони унижиха 5:1 "сините" и им нанесоха най-тежката загуба през този сезон.

През първата част двубоят бе равностоен и завърши 1:1 - Руан Секо откри за домакините в 3-ата мин, но Марин Петков изравни (17).

След почивката обаче играчите на Георги Дерменджиев изнесоха истинска селекция на Николай Костов и компания. И за 1 полувреме ги матираха на 4 пъти. Първо Георги Терзиев даде нов аванс за "орлите" по-малко от 2 мин след подновяването на играта. В 56-ата мин най-добрият в състава на "Лудогорец"  Якуб Пьотровски вкара трето попадение.

Квадво Дуа направи 4:1.

Разгромното 5:1 бе оформено от Кайо Видал.

С успеха разградчани дръпнаха 6 точки на върха пред ЦСКА и вече имат актив от 63. На всичкото отгоре играчите на Дерменджиев са и с мач по-малко. "Левски" пък остава 4-и и на 12 точки за лидера.