Шампионът с "Левски" от 2007 г. Валери Домовчийски: Последната крачка е трудна, но вярвам в победата!
"Последната крачка към шампионската титла е трудна, но вярвам, че "Левски" ще успее да победи ЦСКА 1948 и ще зарадва "синя" България!"
Това заяви пред "България Днес" Валери Домовчийски, голмайстор от триумфалния за "Левски" сезон 2006-2007 г., когато отборът завърши пред ЦСКА, спечели Купата на България, а след това си осигури и участие в груповата фаза на Шампионската лига.
Сега съставът, воден от треньора Хулио Веласкес се нуждае от победа над ЦСКА 1948, за да си гарантира спечелването на трофея в шампионата за първи път от 17 години.
Двубоят е тази вечер от 19 ч. на стадион "Георги Аспарухов", който е разпродаден до последната седалка.
"Футболистите на "Левски" се нуждаят от спокойствие и увереност в силите си - коментира Домовчийски. - Публиката ще им помогне, както винаги, с горещата си подкрепа от трибуните. ЦСКА 1948 е добър отбор. Но моето предчувствие е, че "Левски" ще успее да спечели мача и да си осигури титлата."
"Левски" се готви за шампионски мач срещу ЦСКА 1948 и с традиционната "Синя фиеста".
По време на събитието феновете ще могат да се срещнат с последния футболист, вкарвал шампионски гол за "Левски" - Владимир Гаджев. Халфът отбеляза победното попадение срещу "Миньор" (Перник) през 2009 г. и това донесе последната титла на "Герена" преди 17 години. Гаджев ще бъде пред Сектор "А" на стадион "Георги Аспарухов" в събота от 17,15 ч. и един час ще раздава авгографи и ще се снима със запалянковците.