Никола Барбутов беше доведен в съда

Кметът на район „Люлин" Георги Тодоров е бил на повторен разпит, предаде Нова.
Софийският градски съд решава дали да остави за постоянно в ареста бившия заместник-кмет на София Никола Барбутов. Според прокуратурата той е участвал в организирана престъпна група, свързана с корупция. Обещал и подкуп на районен кмет.
Никола Барбутов и бизнесменът Петко Рафаилов бяха докарани в съдебната зала с белезници. Днес е бил проведен повторен разпит на кмета на район „Люлин" Георги Тодоров. В него той е признал за истинността на разговора, който е воден с Барбутов.
Запис от разговора се появи в сряда в публичното пространство. Прокуратурата обаче не го е получила по официален наред. Тя е научила от медиите за него и го е свалила от онлайн издание. Тепърва предстои да бъде назначена експертиза дали записът не е манипулиран и доколко е автентичен.
Според държавното обвинение има достатъчно доказателства за вината на двамата обвиняеми. Какво ще бъде решението на съда се очаква да стане ясно по-късно днес.