Със 178 00 лв измамиха голяма шефка от името на Роби Уилямс

Над 178 000 лева даде шефка в една от водещите институции у нас на киберизмамници, съобщи "24 часа". Тя вярвал, че общува с певеца Роби Уилямс, а парите смятала за такса, за да изтегли 10 пъти по-голяма сума.
Дамата общували по уатсап с мошениците. Първо уж си пишела с мениджъра на Уилямс, а след това и с него. За целта платила 2000 долара, за да получи достъп до "специален фен сайт".
Веднъж влязла в него, я излъгали, че спечелила над 2 млн. долара. Получила и линк, уж към сайт на банка. Той бил фалшив. Уж в него "имала" 2,5 млн. долара. В ментето въвела данните си. От мнимата банка се свързали с жената, след като пробвала да изтегли парите. Казали й, че трябва да плати такса от 178 000 лева. Жената го направила, а след това комуникацията спряла.
Измамата се разследва. Самият Роби Уилямс ще има концерт у нас на 25 септември.