Най-накрая! Задържаха друсания Валентин, убил на пътя многодетния баща Асен

19-годишният Валентин Асенов, който помете с БМВ двама мъже на АТВ в столичния квартал "Христо Ботев" и отне живота на 37-годишния баща на три деца Асен Димитров, е задържан за 72 часа.
Младият шофьор навлязъл в насрещното с висока скорост и челно ударил АТВ-то, управлявано от Марио Михайлов. Асен загина от тежките травми, а Марио остава в тежко състояние в болница. По данни на прокуратурата на Валентин са повдигнати обвинения за причиняване на смърт и средна телесна повреда.
Експертиза доказа, че Асенов е бил надрусан зад волана - в кръвта му е открит тетрахидроканабинол, а при полевия тест е реагирал положително и за амфетамин. В колата му са открити и пликчета с наркотици. Според последните промени в Наказателния кодекс деянието ще се разследва като умишлено престъпление, което може да доведе до присъда до 20 години затвор.
Братът на жертвата, Денчо Димитров, е категоричен пред "България Днес", че това е умишлено убийство:
"Валентин не уби само брат ми, а цялото семейство. Остави три деца сираци - момчета на 3 и 15 и момиче на 10. Унищожиха ни. Моля прокуратурата за справедлив процес и ефективна присъда."
Денчо твърди още, че близките на Валентин са опитали да осуетят разследването, плащайки на полицаи, за да бъде освободен. "Как е възможно друсан шофьор с условна присъда за побой и грабеж да се разхожда свободно?", пита почерненият брат.
Семейството на Асен, което живее и работи в Дъблин, е дошло в България за лятна почивка, но вместо на море, мъжът е отведен в гроба.