Реклама
https://www.bgdnes.bg/krimi/article/22615979 www.bgdnes.bg

Д-р Хасърджиев постоянно си измисля болежки в ареста

  • Всяка седмицата е нещо различно - паникатаки, сърцебиене или високо кръвно
  • На погнатия за гей скандала му е предложено лечение за СПИН, не е ясно дали го е приел 

Д-р Станимир Хасърджиев, погнат за гей скандала, постоянно си измисля всевъзможни различни болежки, за да го пуснат от ареста, но номерът му не минава - лекари в "Пирогов" и МВР болница казват, че му няма нищо.

Реклама

Това разбра "България Днес" от свои източници, които са запознати с разследването, както и със здравословното състояния на основателя на Националната пациентска организация.

Хасърджиев постоянно се оплаква в ареста - винаги му е лошо. Всяка седмица има различен проблем, а на медиците в ареста вече им е писнало да си губят времето с него, защото им губи времето да обръщат внимание на арестантите, които имат реални здравословни проблеми.

Обвиненият в сексуални извращения с над 20-годишния Георги, заплахи с пистолет, притежание на дрога и умишлено заразяване на хора с венерически болести само се вайка, че има високо кръвно, сърцебиене, паникатаки или други подобни проблеми. Това се случва всяка седмица, което налага наблюдаващите делото прокурори постоянно да дават разрешение той да бъде ескортиран до "Пирогов" или до МВР болница, където да бъде прегледан спешно.

В нито един от случаите, които вече са доста на брой, лекарите не откриват никакви здравословни проблеми на д-р Хасърджиев. Според запознати със случая той просто се опитва всячески да се измъкне от ареста - Темида да се смили над него и да го пусне, за да се лекува, но просто не са установени реални причини за това.

Източници дори твърдят, че Хасърджиев е в по-добро здравословно състояние в ареста, защото е бил по-зле, преди да бъде закопчан.

"България Днес" разбра, че дори му е предложено да бъде лекуван за венерически болести, по-точно за едната - СПИН. Дали той е приел остава неясно, защото тези практики се пазят в тайна. Най-вероятно може да е приел лечението, защото го беше спрял за цели 2 години, което вреди изключително много на здравето му и всяка една болест може да го тръшне, тъй като имунната му системата е изключително крехка.

Реклама

На всички служби в ареста им е дошло до гуша от сцените, които разиграва д-р Станимир Хасърджиев в отчаяните си опити да бъде освободен. Кой знае какво ще измисли следващия път, се питатат разследващи, който се очаква да е скоро, защото за последно е воден в болница на 3 април, което е миналият петък. Тогава лекарите отново посочват, че е напълно здрав.

Обвинителният акт срещу Хасърджиев, актьора Росен Белов, гръцкия модел Анастасиос Михайлидис и военния Симеон Дряновски вече е внесен. Предстои Темида да насрочи дата за разпоредителното заседание.

Потресаващият сексскандал гръмна през октомври миналата година, след като 20-годишният Георги се хвърли от жилището на д-р Хасърджиев и падна на долната тераса.

Георги е примамен на партито в дома на Хасърджиев в кв. "Дианабад", дрогиран е насила, вързан е за стол, заплашван е с пистолет, а впоследствие е насилван сексуално. 20-годишният младеж някак успява да се измъкне. Мята се от терасата на петия етаж и се приземява на долния. След няколко часа е спасен от ченгетата, а по-късно следват и арестите на четиримата мъже.

Хасърджиев, Росен Белов, Анастасиос Михайлидис и Симеон Дряновски имат 17 повдигнати обвинения. В момента зад решетките са Хасърджиев и гъркът Михайлидис, а останалите двама са под домашен арест. Предстои делото да започне.

  • Прокуратурата притеснена от "дрогата на изнасилвача"

Държавата не е готова да се справи със заплахата от фентанил, синтетични опиоиди, GHB (дрогата на изнасилвачите) и другите нови вещества, които се разпространяват бързо, а законът не може да реагира. Това става ясно от съобщение на Софийската районна прокуратура, която вчера излезе с официално становище.

Проблемът със синтетична дрога, която все повече залива пазара у нас, идва именно след гей скандала с Хасърджиев, тъй като това е първото дело у нас, в което е забъркана "дрогата на изнасилвача".

"Проблемът вече не се изчерпва с традиционно познатите наркотични вещества. Все по-сериозна заплаха представляват фентанилът, GHB и неговите прекурсори, новите синтетични опиоиди и други вещества, които са по-мощни, по-трудни за разпознаване, по-лесни за прикриване и в редица случаи с много по-тежки последици за здравето и живота. Това изисква не само наказателноправна реакция по конкретни случаи, но и реална промяна в начина, по който държавата оценява, класифицира и поставя под контрол новите синтетични вещества.

Случаят с GHB поставя с особена острота въпроса дали действащата правна рамка е достатъчно бърза, ясна и адекватна спрямо новите рискове. Когато едно вещество е на пазара, вече създава реална опасност и е предмет на наказателни производства. Нормативната уредба изостава с оценката, класификацията или определянето на стойността на веществата за нуждите на производства в съда, това показва дефицит в способността на държавата да реагира своевременно.

Софийската районна прокуратура счита, че е необходим сериозен институционален разговор по въпроса дали действащите списъци на наркотичните вещества, механизмите за оценка на риска, правилата за класификация и процедурите по актуализиране на нормативната уредба съответстват на реалната динамика на синтетичния наркопазар", пише в официалното становище на Софийската районна прокуратура.

Четете още

Децата в порноклипове на д-р Хасърджиев са от школата на Росен Белов

Децата в порноклипове на д-р Хасърджиев са от школата на Росен Белов

Погват д-р Хасърджиев за умишлено заразяване на хора със СПИН

Погват д-р Хасърджиев за умишлено заразяване на хора със СПИН

Търсят пътя на опасната
дрога на д-р Хасърджиев

Търсят пътя на опасната дрога на д-р Хасърджиев

Хасърджиев поръчвал дрога за изнасилване през тъмната мрежа

Хасърджиев поръчвал дрога за изнасилване през тъмната мрежа

Реклама
Реклама
Реклама