Композиторът Стефан Димитров: Васко Кеца е най-големият, но не искам да пее песните ми

Обиден съм от действията му, не на него самия, но дано ми се обади
"Стоя си зад думите спрямо Васко и това, че не искам да пее моите песни. Още преди половин година исках да се разберем като възрастни хора за авторските права върху творчеството ми. И тази песен, която пее заедно с братя Аргирови - "Там на завоя", е само повод да потвърдя моите думи и пред обществеността. Не е въпрос до пари, а въпрос до морал и приятелство."
Това каза огорчен пред "България Днес" композиторът Стефан Димитров, който все още чака Васил Найденов да му се обади и да се разберат.
"50 години е нашето приятелство, затова ми е обиден начинът, по който той реагира, действията му, а иначе той е най-големият и на сцената всички виждат това, аз не го оспорвам", допълва още Димитров.
Затова, че той е искал да се разберат за песните му, композиторът предал на съпругата си Богдана Карадочева, която е най-близката приятелка до Васко Кеца. "От половин година очаквам да има развръзка и той да се свърже с мен. Затова така реагирам емоционално, защото от другата страна е тишина. Иначе дори съм уведомил Васил писмено преди два месеца, без отговор засега", казва композиторът.
Димитров уточнява, че е създал над 20 песни за Найденов, без никога да е поискал възнаграждение. "Аз съм автор на много негови песни хитове - "Сбогом, моя любов", "По първи петли", "Там, след края на света", "Старата любов" и много други, затова реших, че той може да си пее и другите хитове, те са му много. Но не е нужно да се моите, въпрос на морал е, не за пари, пак казвам", потвърждава маестрото.
"Е, все пак в края на краищата си е негова работа как реагира, въпрос на много неща, и на приятелство е, но аз оставам с надеждата, че ще се разберем като големи хора и ще ми се обади", казва Стефан Димитров.
Редакцията не успя да се свържи с Васил Найденов до приключването на броя.