Играч на „Розенборг“ скъса фланелката след неотсъдена дузпа (видео)

Датският нападател на „Розенборг" Ники Били Нилсен си скъса фланелката от яд заради неотсъден 11-метров наказателен удар в полза на тима му в домакинския мач със „Санднес Улф" от 6-ия кръг на норвежкото първенство.

Отборът на датчанина загуби с 0:1, но в последната минута той не получи чиста дузпа за явно нарушение на ирландския вратар на гостите Шон Макдермът срещу него в наказателното поле.

Реферът обаче взе скандалното решение да не посочи бялата точка и това вбеси Нилсен, който реагира бурно и получи втори жълт, съответно червен картон.

По този начин „Розенборг" завърши срещата с 9 души, тъй като по-рано през второто полувреме друг техен футболист също бе отстранен игра.

Това беше първа загуба за тима на Нилсен в първенството. „Розенборг" в момента заема пето място в класирането с 10 точки, а „Санднес Улф" е 10-и с 8 точки.