Реклама
https://www.bgdnes.bg/sport/article/22539964 www.bgdnes.bg

Алберт Попов закри сезона с 23-тo място

Деветата позиция е най-доброто му класиране

Норвежец триумфира в Лилехамер

Алберт Попов завърши на 23-то място в слалома на последния старт за сезона в ски алпийските дисциплини. Българинът бе сред участниците във финалното състезание в Лилехамер.

Той мина по трасето за 2:09,32. Попов изостана с 5,57 секунди от победителя Тимон Хауген от Норвегия. Втори остана Лоик Меяр, а трети Едуард Халберг от Финландия.

Реклама

Попов беше на последното 24-то място след първия манш. Българинът стартира с №20 и направи твърде сигурно каране на размекнатия сняг. Така завърши на близо 5 секунди зад водача Лоик Меяр, което е твърде голяма разлика в дисциплината.

Най-доброто класиране за Попов в Световната купа този сезон беше деветото място в Гургл в края на ноември. Той има и едно 11-о място в Аделбоден през януари. На олимпийските игри в Милано-Кортина българинът отпадна в първия манш.

В крайното класиране на Световната купа за сезона Попов е на 22-ро място със 106 точки.

Четете още

Алберт Попов остана 28-и

Алберт Попов остана 28-и

Карлос Насар отново е Спортист №1 на България

Карлос Насар отново е Спортист №1 на България

Алберт Попов иска лифтове на Витоша

Алберт Попов иска лифтове на Витоша

Алберт Попов се цели във Франция 2030

Алберт Попов се цели във Франция 2030

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама