Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/21826508 www.bgdnes.bg

Бащата на Сияна завежда дело за 1 млн. лв. срещу "Далл Богг": Всяка стотинка отива за болните деца на България

Николай Попов - бащата на 12-годишната Сияна, която загина при катастрофа през август, обяви, че подава съдебен иск срещу застрахователната компания "Далл Богг Живот и здраве". Общата претенция на близките му възлиза на около 1 милион лева, съобщи самият той в емоционална публикация.

Попов е категоричен, че нито той, нито семейството му търсят лична облага от делото. Всички средства, които бъдат присъдени, ще бъдат дарени за лечение на болни деца в България - тези, които според него държавата е оставила на произвола, както е позволила и "на пирамидата 'Далл Богг' да ограбва гражданите".

Реклама

"Не събираме пари от никого, а само даряваме своите. Тези, които ми се полагат. Правя го и ще продължа!" - заявява Попов, подчертавайки, че не търси съчувствие и че целта му е единствено да се помогне на други деца в нужда.

Той отправи и критика към онези, които го нападат онлайн:

"Някой площаден кресливец дарил ли е нещо свое? Помогна ли на някого?"

В поста си скърбящият баща припомня и най-болезнената истина:

"Тези пари няма да върнат Сияна. Но ще спасят други деца. И това е единственото, което има значение."

Четете още

Бащата на Сияна спасява болно детенце, родено в деня на смъртта й

Бащата на Сияна спасява болно детенце, родено в деня на смъртта й

Бащата на Сияна с брутална атака по Куката и съдия Цариградска

Бащата на Сияна с брутална атака по Куката и съдия Цариградска

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама