"Лудогорец" победи "Берое" и поведе в класирането

"Лудогорец" победи "Берое" с 2:0 като гост в Стара Загора в двубой от 22-ия кръг на Първа лига и поведе в класирането.

Резултатът бе открит в 24-ата минута от Сон, който стигна до отбита топка и я насочи във вратата за 1:0. Десет минути след това Руан Крус получи топката пред наказателното поле на "Берое" и се разписа, но попадението му бе отменено заради засада.

След малко повече от час игра Крус успя да удвои резултата със силен удар под гредата от границата на наказателното поле. Минути по-късно националът Ивайло Чочев се появи като резерва и направи официалния си дебют за "орлите" след трансфера от ЦСКА 1948.

"Лудогорец" e първи в класирането, след като се изравни по точки с "Черно море", но има предимство от успех с 3:1 в предишния им мач. "Берое" е на 10-а позиция с 22 точки, колкото има и 11-ият "Славия".