Гришо мина през Нишиока, чака Атман в Рим

Най-добрият българския тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс-а в Рим след победа с 2:0 срещу Йошихито Нишиока – 7:5, 6:4. Двубоят на корт №12 продължи малко над час и половина.

Въпреки че Григор имаше много малък процент вкаран първи сервис, не допусна пробив, даже не му се наложи да спасява брейк точки. Той стигна до два пробива – един в края на първия и един в края на втория сет, за да постигне трета победа от три мача срещу този съперник.

Хасковлията вече знае съперника си в третия кръг. Това е французинът Теронс Атман, който победи представителя на домакините Лоренцо Музети. Френският тенисист взе първия сет със 7:5 с късен пробив. След само един изигран гейм във втория италианецът се отказа поради физическо неразположение. Това е най-големият успех в кариерата на Атман, който се класира за първи път за третия кръг на турнир от Мастърс 1000 сериите

Бадоса за връзката с Циципас: Бяхме като Григор и Шарапова