"Лудогорец" оглави Първа лига след победа над ЦСКА 1948

"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 2:0 и излезе начело в класирането на Първа лига. Аслак Фон Витри откри резултата в 42-ата минута, а в началото на второто полувреме Якуб Пьотровски удвои.

С този успех шампионите се изравниха по точки с "Черно море", но заради по-добрите си показатели държат първото място.

Срещата започна с равностойно, но постепенно "орлите" започнаха да диктуват събитията на терена и в 42-ата минута поведоха в резултата. Аслак Фон Витри комбинира с Руан Секо наляво, последва центриране на бразилския нападател, топката се отклони в тялото на хвърлилия се на шпагат Райън Бидунга, след което последва разстрелваш удар на десния краен бранител на шампионите - 1:0 за разградачани.

В 54-ата минута точен удар с глава на Якуб Пьотровски донесе втория гол за шампионите. Капитанът на "зелените" посрещна с хубав удар с глава центриране на Тодор Неделев от корнер, пращайки топката към далечния ъгъл. Тя се чукна в гредата и се спря в мрежата на гостите - 2:0 за "Лудогорец".