КОШМАР! За 18 секунди изпуснахме маджарите

18 секунди не можаха да удържат "лъвовете", за да спечелят домакинството си на Унгария, а в антигерой се превърна Алекс Петков, който в опит да изчисти центрирана топка я изпрати в собствената си врата. Така евроквалификацията завърши 2:2, който резултат класира маджарите на еврофиналите в Германия догодина.

Мартин Адам откри резултата с глава в десетата минута. Спас Делев изравни с гол по бижутерски в 24-ата минута. Кирил Десподов направи 2:1 за "лъвовете" от дузпа в 78-ата минута. В продължението на шестминутното продължение за жалост се случи нелепата ситуация за изравнителния гол на гостите.

Илиан Илиев избра да започне мача на вратата с Даниел Наумов и пред него в защита Виктор Попов, Валентин Антов, Алекс Петков и Антон Недялков. В халфовата линия бяха Илия Груев, Ивайло Чочев и Филип Кръстев, а в атака действаше Мартин Минчев, подпомаган по двата фланга от Спас Делев и Кирил Десподов.

Новият селекционер Илиян Илиев не беши ентусиазиран след двубоя. "Не знам какво се случи в центъра на София по време на мача, чувахме само, съжаляваме за това - каза след двубоя Илиев. - Като мач играхме повече с битка и себераздаване. Показахме характер, в трудните моменти, когато бяхме и с човек по-малко, се държахме на ниво. Мисля, че резултатът е реален с оглед на показаното на терена.

"Тъжно ни е на нас, на целия отбор за това, което се е случило извън стадиона - кометира капитанът Кирил Десподов. - Ние си искаме феновете по трибуните. Нас никой не ни е информирал какво се подготвя от тяхна страна. Нашата работа бе да се борим, да играе за честта на България. Изпуснахме победата, а тя можеше да ни даде самочувствие."

Вицепрезидентът на БФС Емил Костадинов единствен застана пред журналистите, но обяви, че не знае какво е станало извън стадиона и кой е виновен. "Ако беше публиката на стадиона можеше да стане още по-лошо. Трябва да поздравим момчетата за играта", коментира героят от "Парк де Пренс".

Протестът срещу БФС ескалира - кръв, бити деца, линейки, изгоря полицейски бус (ГАЛЕРИЯ)

Вижте как фенове се бият с полицията и мятат димки (Видео)